Montaż zbiorników ściekowych

Szybko i jakościowo wykopujemy i montujemy szczelne, wodoszczelne, różnego typu i pojemności zbiorniki na ścieki z kręgów żelbetowych.

Instalacja zbiorników na ścieki jest konieczna, ponieważ ścieki to woda, która nieuchronnie występuje w każdym gospodarstwie indywidualnym lub przemysłowym, w różny sposób zanieczyszczona i brudna. Ścieki pozostają nie tylko po pracach domowych, produkcji, ale także po ulewnych deszczach, myciu ulic czy oblodzeniu. Prawidłowe i szybkie usuwanie ścieków jest wymagane, aby zapobiec problemom i niedogodnościom.

Opróżnianie szamba, czyli wywóz szamba wykonuje firma Kamra-Trans: https://www.kamra-trans.eu/

Usługa wywożenia szamba obejmuje miejscowości: Zbrosławice, Ptakowice, Miedary, Wilkowice, Laryszów, Kamieniec, Wieszowa, Zawada, Karchowice, Jaśkowice, Księży Las, Połomia, Rybna, Opatowice, Repty Śląskie, Strzybnica, Pniowiec, Tarnowskie Góry, Bytom, Górniki, Stolarzowice, Sucha Góra, Tworóg, Brynek, Nowa Wieś Tworoska, Hanusek, Boruszowice, Miasteczko Śląskie, Zalew Chechło, Nowe Chechło, Świerklaniec, Orzech, Nakło Śląskie, Radzionków, Łubie, Łubki, Jasiona, Kopienica, Wielowieś, Kotków, Wojska, Szałsza, Przezchlebie, Jaśkowice, Czekanów, Gliwice, Czechowice koło Gliwic, Żerniki, Zabrze, Grzybowice, Łabędy, Świętoszowice, Pyskowice, Dzierżno, Osiedle Mikoszowina, Lubliniec, Kokotek, Pusta Kuźnica

Zajmujemy się również montażem domowych systemów oczyszczania ścieków

Główne przyczyny

Ścieki, czy nam się to podoba, czy nie, pojawiają się codziennie. A już na pewno nie po litrze czy dwóch. Prawie cała działalność gospodarcza w mniejszym lub większym stopniu przyczynia się do tego zanieczyszczenia wody. Istnieje sześć głównych rodzajów ścieków:

Ścieki komunalne powstające na terenach mieszkalnych. Mogą to być wody domowe, przemysłowe, deszczowe;
Domowa – woda wyciekająca z kuchni, pralek, łazienek, toalet do użytku domowego zarówno w gospodarstwach domowych jak i firmach, organizacjach (jeśli firma nie prowadzi produkcji, nie wymaga specjalnego oczyszczania ścieków)


Gnojowica – odpady toaletowe;
Nawierzchnia – deszcz lub inna woda opadowa nie wchłonięta do gruntu;
Mieszane – ścieki bytowe i powierzchniowe spływające razem;
„Ściek przemysłowy” oznacza wodę, która była wykorzystywana w rolnictwie lub produkcji przemysłowej i nie nadaje się już do użytku lub która nie jest już wykorzystywana podczas tego samego procesu.
Różne czynności skutkują różnymi ilościami ścieków, dlatego w każdym przypadku należy zadbać o ich skuteczną utylizację.

wywóz szamba
wywóz szamba

Jak usunąć ścieki?

Każdy konsument może wybrać, w jaki sposób chce postępować ze ściekami wytwarzanymi w gospodarstwie. Najpopularniejszym obecnie sposobem jest podłączenie do scentralizowanej kanalizacji wsi, miasta lub miasta. W tym przypadku układane są rurociągi, którymi różnego rodzaju ścieki trafiają do wspólnych oczyszczalni i tam są bezpiecznie usuwane, poddawane recyklingowi i oczyszczane.

Dostępne są jednak inne opcje, takie jak oczyszczalnie ścieków lub montaż zbiorników na ścieki. Zbiorniki na ścieki to zbiorniki o dużej pojemności, które mogą przechowywać wszystkie powyższe rodzaje ścieków. Zbiorniki na ścieki wykonane są z tworzywa sztucznego w różnych wymiarach. Zbiorniki wraz z klapami zwrotnymi można również montować z wyjątkowo mocnych, długotrwałych czynszów z betonu zbrojonego. Uszczelnione, wodoszczelne kręgi betonowe są obecnie w produkcji. Zazwyczaj taki zbiornik jest wtłaczany do gruntu, a po napełnieniu jest czyszczony specjalnymi pompami. Zastosowanie zbiornika na ścieki pozwala nam odpowiadać za ten obszar, monitorować ilość ścieków, dbać o ich regularne odprowadzanie.