Nauczanie w domu odnosi się do edukacji i nauki dzieci w domu, co oznacza rezygnację z uczestnictwa w zajęciach szkolnych w publicznym lub niepublicznym systemie oświaty. Innymi słowy, rodzice stosujący tę metodę dbają o edukację i przyszłość swoich młodszych dzieci samodzielnie i ewentualnie z pomocą nauczycieli, którzy prywatnie uczą najmłodszych różnych przedmiotów. Prywatna nauka języka angielskiego: 792-874-363

Chociaż coraz więcej rodziców woli edukować swoje dzieci metodą homeschoolingu, temat ten wzbudza wiele kontrowersji, duża część rodzin nadal uważa, że ​​tradycyjna szkoła stanowi najlepszą opcję szkolenia najmłodszych.

Edukacja domowa – zalety i wady

Zastosowanie nowoczesnych technik nauczania jest bez wątpienia jedną z największych zalet tej metody edukacji i nauczania. Poza tym, że dziecko, które uczy się w domu, czerpie korzyści z elastyczności w nauce przedmiotów, rodzice mogą zapewnić mu całą technologię, której potrzebuje, aby odnieść sukces w nauce dla przyjemności, a nie z obowiązku. Na przykład, jeśli wybierzesz tę opcję nauki dla swojego dziecka, zawsze możesz kupić mu tablicę magnetyczną, na której będzie mogło pisać i rysować, płyty CD i DVD, ale także inne materiały, które pozwolą mu cieszyć się lekcjami edukacyjnymi w formie zabawy i relaksu. LektorPersonalny stosuje również rodzaje flipchartów, za pomocą którego maluch będzie mógł znacznie łatwiej wyrazić swoje twórcze pomysły i inspiracje. Zasadniczo nauczanie w domu daje ci możliwość korzystania z technik nauczania, które uważasz za najskuteczniejsze dla twojego celu.

nauczanie domowe
nauczanie domowe

Unikanie niesprzyjającego środowiska to kolejna ważna zaleta nauczania w domu. Poza tym, że poprzez prywatne lekcje rodzic spędza więcej czasu z własnym dzieckiem i lepiej je poznaje, może mieć też większy wpływ na rozwój. Co więcej, wielu rodziców jest zdania, że ​​rozwiązły język, agresywne reakcje i przemoc występują głównie w środowisku szkolnym, a nauczanie w domu jest skuteczną metodą ochrony maluchów przed wszystkimi tymi czynnikami.

Wadą tej metody edukacji i edukacji jest brak socjalizacji i doświadczeń społeczno-emocjonalnych . Przede wszystkim nauczanie w domu w oczywisty sposób ogranicza zdolność dziecka do nawiązywania kontaktów towarzyskich i nawiązywania przyjaźni, ale także doświadczania różnych emocji i uczuć. Po drugie, ta opcja może mieć negatywny wpływ na umiejętności socjalizacyjne malucha, istnieje możliwość, że w przyszłości nie będzie on w stanie zintegrować się w różnych grupach, a nawet w społeczeństwie. Mówiąc dokładniej, istnieje ryzyko, że badany nie będzie mógł znaleźć pracy lub założyć rodziny, ponieważ nie miał możliwości nawiązania kontaktu z innymi ludźmi we właściwym czasie.

Szkoła tradycyjna – zalety i wady

Kształcenie zawodowe nauczycieli jest jedną z głównych zalet tradycyjnych szkół. Wszystkie przedmioty z czasem nabierają wysokiego stopnia trudności i złożoności, co oznacza, że ​​mogą ich uczyć tylko wykwalifikowani nauczyciele. Oprócz specjalizacji w określonej dziedzinie i doświadczenia dydaktycznego, nauczyciele mają obowiązek uczęszczać na kursy pedagogiki i psychologii, co pomaga im w lepszym nawiązywaniu relacji z najmłodszymi.

Dyscyplina, z której korzystają dzieci w szkole publicznej lub prywatnej , jest bez wątpienia zaletą szkoły tradycyjnej. Dokładniej, dzięki tej metodzie szkolnej uczniowie są zobowiązani do posiadania programu, prowadzenia zorganizowanych zajęć i przestrzegania pewnych zasad i zachowań. Co więcej, maluchy uczą się, jak zachowywać się w społeczeństwie, nawiązują kontakt z kolegami i nauczycielami oraz są narażone na różne doświadczenia, które przydadzą im się w przyszłej karierze. Do tego wszystkiego dochodzi duch rywalizacji, który dzieci mogą rozwijać tylko w grupie, z którą dzielą te same ideały i pragnienia.

Największą wadą tradycyjnego systemu edukacji są przestarzałe metody nauczania , a także podręczniki nieodpowiadające programowi szkolnemu. Zatem oprócz tego, że szkoły, czy to publiczne, czy prywatne, nie zawsze zapewniają uczniom materiały i podręczniki odpowiednie do lekcji, których się uczą, kolejnym minusem jest fakt, że w takich jednostkach edukacyjnych nie kładzie się nacisku na rozwój każdego dziecka z osobna, ale zbiorowo. Innymi słowy, chociaż dziecko cieszy się socjalizacją i dyscypliną, nie może korzystać z całej uwagi i zainteresowania nauczyciela, ani z technik nauczania odpowiednich dla jego aspiracji i charakteru.

Powiedzmy to, zarówno nauczanie domowe, jak i tradycyjna szkoła mają wiele zalet i wad. Aby odnieść sukces w wyborze idealnej metody edukacji i nauki dla Twojego dziecka, zważ wszystkie te aspekty i weź pod uwagę potrzeby i aspiracje Twojego dziecka.