Nauczanie w domu odnosi się do edukacji i nauki dzieci w domu, co oznacza rezygnację z uczestnictwa w zajęciach szkolnych w publicznym lub niepublicznym systemie oświaty. Innymi słowy, rodzice stosujący tę metodę dbają o edukację i przyszłość swoich młodszych dzieci samodzielnie i ewentualnie z pomocą nauczycieli, którzy prywatnie uczą najmłodszych różnych przedmiotów. Prywatna nauka języka angielskiego: 792-874-363
Chociaż coraz więcej rodziców woli edukować swoje dzieci metodą homeschoolingu, temat ten wzbudza wiele kontrowersji, duża część rodzin nadal uważa, że tradycyjna szkoła stanowi najlepszą opcję szkolenia najmłodszych.
Edukacja domowa – zalety i wady
Zastosowanie nowoczesnych technik nauczania jest bez wątpienia jedną z największych zalet tej metody edukacji i nauczania. Poza tym, że dziecko, które uczy się w domu, czerpie korzyści z elastyczności w nauce przedmiotów, rodzice mogą zapewnić mu całą technologię, której potrzebuje, aby odnieść sukces w nauce dla przyjemności, a nie z obowiązku. Na przykład, jeśli wybierzesz tę opcję nauki dla swojego dziecka, zawsze możesz kupić mu tablicę magnetyczną, na której będzie mogło pisać i rysować, płyty CD i DVD, ale także inne materiały, które pozwolą mu cieszyć się lekcjami edukacyjnymi w formie zabawy i relaksu. LektorPersonalny stosuje również rodzaje flipchartów, za pomocą którego maluch będzie mógł znacznie łatwiej wyrazić swoje twórcze pomysły i inspiracje. Zasadniczo nauczanie w domu daje ci możliwość korzystania z technik nauczania, które uważasz za najskuteczniejsze dla twojego celu.

Unikanie niesprzyjającego środowiska to kolejna ważna zaleta nauczania w domu. Poza tym, że poprzez prywatne lekcje rodzic spędza więcej czasu z własnym dzieckiem i lepiej je poznaje, może mieć też większy wpływ na rozwój. Co więcej, wielu rodziców jest zdania, że rozwiązły język, agresywne reakcje i przemoc występują głównie w środowisku szkolnym, a nauczanie w domu jest skuteczną metodą ochrony maluchów przed wszystkimi tymi czynnikami.
Wadą tej metody edukacji i edukacji jest brak socjalizacji i doświadczeń społeczno-emocjonalnych . Przede wszystkim nauczanie w domu w oczywisty sposób ogranicza zdolność dziecka do nawiązywania kontaktów towarzyskich i nawiązywania przyjaźni, ale także doświadczania różnych emocji i uczuć. Po drugie, ta opcja może mieć negatywny wpływ na umiejętności socjalizacyjne malucha, istnieje możliwość, że w przyszłości nie będzie on w stanie zintegrować się w różnych grupach, a nawet w społeczeństwie. Mówiąc dokładniej, istnieje ryzyko, że badany nie będzie mógł znaleźć pracy lub założyć rodziny, ponieważ nie miał możliwości nawiązania kontaktu z innymi ludźmi we właściwym czasie.
Szkoła tradycyjna – zalety i wady
Kształcenie zawodowe nauczycieli jest jedną z głównych zalet tradycyjnych szkół. Wszystkie przedmioty z czasem nabierają wysokiego stopnia trudności i złożoności, co oznacza, że mogą ich uczyć tylko wykwalifikowani nauczyciele. Oprócz specjalizacji w określonej dziedzinie i doświadczenia dydaktycznego, nauczyciele mają obowiązek uczęszczać na kursy pedagogiki i psychologii, co pomaga im w lepszym nawiązywaniu relacji z najmłodszymi.
Dyscyplina, z której korzystają dzieci w szkole publicznej lub prywatnej , jest bez wątpienia zaletą szkoły tradycyjnej. Dokładniej, dzięki tej metodzie szkolnej uczniowie są zobowiązani do posiadania programu, prowadzenia zorganizowanych zajęć i przestrzegania pewnych zasad i zachowań. Co więcej, maluchy uczą się, jak zachowywać się w społeczeństwie, nawiązują kontakt z kolegami i nauczycielami oraz są narażone na różne doświadczenia, które przydadzą im się w przyszłej karierze. Do tego wszystkiego dochodzi duch rywalizacji, który dzieci mogą rozwijać tylko w grupie, z którą dzielą te same ideały i pragnienia.
Największą wadą tradycyjnego systemu edukacji są przestarzałe metody nauczania , a także podręczniki nieodpowiadające programowi szkolnemu. Zatem oprócz tego, że szkoły, czy to publiczne, czy prywatne, nie zawsze zapewniają uczniom materiały i podręczniki odpowiednie do lekcji, których się uczą, kolejnym minusem jest fakt, że w takich jednostkach edukacyjnych nie kładzie się nacisku na rozwój każdego dziecka z osobna, ale zbiorowo. Innymi słowy, chociaż dziecko cieszy się socjalizacją i dyscypliną, nie może korzystać z całej uwagi i zainteresowania nauczyciela, ani z technik nauczania odpowiednich dla jego aspiracji i charakteru.