jak palic w piecu

Ekologiczne palenie w piecu

Zasady prawidłowego użytkowania pieca!

pal w piecu ekologicznie

pal w piecu ekologicznie

Znani producenci systemów kominowych, którzy udostępniają swoje produkty do sprzedaży, zapewniają najwyższą dokładność i jakość ich działania. Ponadto zapewniają do 30 lat gwarancji na produkt. Jednak, aby zostać w domu przez wiele lat, musisz dobrze się nim zaopiekować. W związku z tym należy regularnie sprawdzać i czyścić i wymienić przewody, jeśli wystąpią problemy. Jakie jest prawidłowe użycie komina? Dlaczego ma to znaczący wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo członków gospodarstwa domowego?

Komin to konstrukcja przechodząca przez sufity, wbudowana, otynkowana i wykończona na dachu. Komin jest przede wszystkim sposobem odprowadzania spalin z systemu grzewczego do atmosfery, a w przypadku wentylacji opróżnia zużyte powietrze. Jeśli waga nie zostanie zastosowana do właściwej konserwacji i czyszczenia komina, może być narażona na wiele zagrożeń dla domu.
Przed użyciem komina

jak palic w piecu

jak palic w piecu

System kominowy wraz z układem przyłączeniowym i grzewczym są wyrobami budowlanymi. Dlatego należy przestrzegać podstawowych zasad projektowania, instalacji i użytkowania, które są określone w polskich przepisach budowlanych i pożarowych.

Należy również zwrócić uwagę na materiały, z których wykonano kominy i elementy układu wydechowego. Powinny być niepalne – wszędzie tam, gdzie zachodzi proces spalania, należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa pożarowego.

Każdy nowy komin musi być wystawiony na działanie kominiarza. Dopiero po przeglądzie jesteśmy pewni, że komin został właściwie zbudowany, materiały użyte do montażu były odpowiedniej jakości, a komin był w porządku i nie zagrażał bezpieczeństwu użytkowników.
Właściwa wentylacja

Print Friendly, PDF & Email

Comments

comments