Rolety Zewnętrzne – Nowości z rynku tkanin klasycznych i rolet dzień-noc


Poszerzyliśmy w LUXBOR asortyment tkanin roletowych klasycznych i dzienno-nocnych. Nowe kolory i wzory – jeszcze więcej swobody i możliwości stworzenia wymarzonego domu.

Współpracuję z Luxbor od wielu lat, więc przypominam, że w tym artykule wprowadziłem żaluzje plisowane , o żaluzjach drewnianych omówiłem wcześniej , a informacje o żaluzjach ekologicznych przygotuję następnym razem . Tym razem chcę krótko i zwięźle omówić cechy rolet zewnętrznych, sposoby montażu rolet zewnętrznych oraz pokazać, jakie tkaniny zostały dodane do oferty Luxbor.

  • Rolety antywłamaniowe dzielą się na klasy wytrzymałości RC1 – RC6. Aby odstraszyć intruzów, zalecany jest co najmniej jeden odcień klasy RC2.
  • Kupuj tylko sprawdzone i certyfikowane produkty, które naprawdę gwarantują ochronę przed kradzieżą. Rolety antykradzieżowe montować wyłącznie wykwalifikowany personel.
  • Automatyczne rolety z wyłącznikiem czasowym mogą stanowić dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem. Kiedy jesteś na wakacjach, reprezentują Twoją obecność na zewnątrz.

Nic tak nie chroni przed intruzami jak stabilne rolety zewnętrzne. Niestety większość modeli plastikowych dostępnych na rynku nie zapewnia zbyt dobrej ochrony, ponieważ można je podważyć lub zerwać z szyny prowadzącej w krótkim czasie za pomocą odpowiedniego narzędzia.

Dodatkowo zamknięte okiennice w ciągu dnia sugerują, że mieszkańców nie ma w domu, co z kolei powoduje, że włamywacze znajdują w domu słaby punkt, do którego mogą się włamać.

Rolety antykradzieżowe zapewniają większą trudność sprawcom niż tradycyjne modele, ponieważ potrzebują więcej czasu i silniejszych narzędzi, aby przezwyciężyć tę ochronę przed kradzieżą. – Jeśli mogą. Jeśli próba włamania trwa zbyt długo, istnieje większe prawdopodobieństwo, że sprawcy powstrzymają się od swoich planów.

Ale wybierając rolety odporne na kradzież, właściciele okapów powinni zwrócić uwagę na klasę wytrzymałości. Ponadto rolety mogą być później zabezpieczone przed kradzieżą .

Wymagania dotyczące rolet przeciwkradzieżowych

  • Cechy rolet antykradzieżowych
  • Wzmocniona szyna prowadząca
  • Chronione pudełko na rolki
  • Solidne elementy rolet metalowych
  • Wzmocniony pręt końcowy zapobiegający wysuwaniu się migawki
  • Zablokuj przed podniesieniem
  • Jednak wysoka klasa wytrzymałości na niewiele się zda, jeśli żaluzje nie są zainstalowane prawidłowo. Konsumenci powinni zatem zlecać instalację zabezpieczenia antykradzieżowego wyłącznie specjaliście.

Testowane i certyfikowane modele można rozpoznać po następujących znakach testowych : VdS, ift, PfB cert, PIV cert, ECBS lub DIN testowane.

Ochrona Twojego domu

W przypadku próby włamania nasze napędy do rolet zapewniają doskonałe bezpieczeństwo i odporność dzięki systemowi antykradzieżowemu.

Ciesz się komfortem termicznym i akustycznym

Chroń swoją dekorację przed szkodliwymi promieniami słońca i nigdy nie trać tej funkcjonalności, ponieważ co 30 cykli (otwieranie i zamykanie) silnik dostosuje programowanie, aby utrzymać całkowite zamknięcie żaluzji, nie dopuszczając do przedostania się promieni słonecznych do otoczenia i redukcji hałasy z zewnątrz

Uprość swoje życie

Możesz sterować wszystkimi żaluzjami w dowolnym momencie za pomocą jednego elementu sterującego. Zaplanuj otwieranie i zamykanie rolet o dowolnej porze dnia.

Szybka i łatwa instalacja

Czy myślisz o zakupie rolet z napędem solarnym? Nie jest wymagane okablowanie zasilające ani wejściowe. Dzięki temu można je montować bez konieczności wykonywania prac.

KLASYCZNE ROLETY


Nie są to rolety zewnętrzne w stylu klasycznym, ale zwykłe, dobrze znane rolety uniwersalne, których zastosowanie prawdopodobnie nigdy się nie skończy, dlatego nazywane są roletami klasycznymi. Świetnie sprawdzają się w tym, że można je zamontować na ścianie, suficie, ramie okiennej lub we wnęce, a ich cena jest naprawdę przyjazna dla portfela wielu osób.

Rolety zewnętrzne stosuje się najczęściej tam, gdzie potrzebny jest tańszy, ale nie mniej wydajny sposób zasłaniania okien. Salon, jadalnię, często sypialnię zdobią zasłony, ale można je również doskonale połączyć z roletami zewnętrznymi. Te ostatnie, moim subiektywnym zdaniem, najlepiej prezentują się na mniejszych oknach, ale nadają się również na witryny sklepowe.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom każdego klienta, LuxBor oferuje kilka różnych kolorów rolet takich jak: czarny, biały, szary, metal, antracyt. Możesz również wybrać przepuszczalność światła tkaniny: półprzezroczystą, niskoprzepuszczalną, całkowicie nieprzezroczystą lub odblaskową (metalizowana).

ROLETY DZIENNO – NOCNE


Jest to funkcjonalna odmiana rolet dziennych i nocnych. Tkanina, złożona z jaśniejszych i ciemniejszych pasm, pozwala regulować poziom natężenia światła w pomieszczeniu. Rolety tego typu wykonane są ze specjalnej podwójnej tkaniny: dwie warstwy tkaniny ZEBRA pozwalają stworzyć efekt przyciemnienia, całkowicie zaciemnić pomieszczenie lub podnieść roletę i wpuścić całe światło. Można je montować tam, gdzie są klasyczne rolety.

Rolety dzień – noc sprawdzają się szczególnie w kuchni, gdy chcemy częściowo zasłonić, ale także zobaczyć, co dzieje się na zewnątrz. Także w innych pomieszczeniach, w których wymagane jest częściowe przyciemnianie światła w ciągu dnia (gabinet, pokój dziecięcy). Mechanizmem może być nie tylko tradycyjna biel, ale także brąz, szarość, antracyt czy nawet imitacja drewna.

TEKSTYLIA


Nie ma jednej zasady doboru koloru tkaniny. Jedną z opcji byłoby dopasowanie koloru ścian i wybranie najjaśniejszego koloru. Wtedy żaluzje opadną najmniej na oczy i zobaczysz bardziej przejrzyste szczeliny i widok pola. Może chcesz wyróżnić rolety dzień i noc, to polecam użyć koloru, który jest już we wnętrzu lub jeszcze będzie (aby mieć powtarzalność kolorów). To prawda, że ​​byłoby bardziej harmonijnie, gdyby nad lub obok szarej sofy nie było dokładnie tego samego odcienia szarych rolet. Następnie poszukaj innego koloru (być może w pomieszczeniu jest brązowy dywan lub brązowe meble kuchenne) i dopasuj do niego tkaninę rolety dzień-noc.

Więcej uwagi należy poświęcić nowym błyszczącym tkaninom. Te ostatnie wyglądają naprawdę luksusowo, niesamowita paleta ziemistych odcieni. Takie tkaniny wyobrażam sobie w nowoczesnym klasycznym lub klasycznym wnętrzu. Dzięki nim wniesiesz ekskluzywność do swojego domu i będzie on szczególnie kompatybilny z błyszczącymi tkaninami, takimi jak aksamit i złote / mosiężne detale. Cieszę się, że pojawiają się coraz większe możliwości dopasowania osłon okiennych do ogólnego stylu wnętrza, a podaż tkanin tylko rośnie.

Tkaniny z heksagonalnym wzorem idealnie sprawdzą się jako powtarzający się motyw. Być może słyszeliście już zasadę / radę, aby wprowadzić jakiś powtarzający się element we wnętrzu (może to być kolor lub wzór). Sześciokąt jest do tego szczególnie odpowiedni, zwłaszcza jeśli używasz płytek o tym kształcie w łazience lub kuchni. Na sofie można położyć poduszki o sześciokątnym wzorze, a na oknach zamontować rolety dzień-noc.

Najbardziej podobały mi się imitacje świecącego materiału (wygląda niesamowicie na żywo) i wełny merynosów. Są one prawie nieprzezroczyste dla światła, co czyni je odpowiednimi dla tych, którzy chcą większej, ale nie ślepej ciemności. Jak pisałam wcześniej, świecące tkaniny idealnie sprawdzą się w nowoczesnych klasykach lub klasycznych wnętrzach. Ponieważ klasyczne rolety mają więcej tkaniny, podciąganie rolet przy sztucznym oświetleniu sprawi, że blask będzie wyglądał luksusowo, ale subtelnie. Tymczasem tkanina imitująca wełnę merino zapewni przytulność, a jeśli na sofie lub łóżku położymy koc z podobnej tkaniny, będziesz mógł cieszyć się doskonałą kompatybilnością.

Cóż, jeśli zależy Ci na całkowicie zaciemniającym materiale, tkaniny Carina Blackout Alu – właśnie dla Ciebie! Ten rodzaj tkaniny jest zwykle potrzebny osobom wrażliwym na światło, dlatego idealnie nadaje się do sypialni czy pokoju dziecięcego. Częściowo doświetlone tkaniny mogą być stosowane w innych pomieszczeniach. Podoba mi się kolor Pudrowy – bardzo subtelny, jasny, ciepły odcień, dzięki czemu będzie się świetnie prezentował w pomieszczeniach, których ściany pomalowane są na kolor ciepłej bieli lub po prostu brąz.

Tkaniny z kolekcji Lima przypominają nieco len, dlatego są odpowiednie dla osób ceniących naturalny wygląd i wykorzystujących we wnętrzu len lub inne naturalne tkaniny. Możesz również łączyć klasyczne rolety z zasłonami. W połączeniu z lnianymi zasłonami ta tkanina roletowa wygląda idealnie. A może masz lnianą sofę lub lniany obrus? Takie rolety wyobrażam sobie w wiejskiej zagrodzie lub w starej kamienicy z wysokimi sufitami, gzymsami i drewnianym parkietem.

Oceń Nas