Wiemy, że każda praca budowlana powoduje wiele zmartwień i stresu. Zostaw to nam. Prawie dekada doświadczenia, około pół tysiąca studni rocznie i stale rosnąca liczba zamówień dowodzą, że klienci z całej Polski ufają naszym umiejętnościom i jakości pracy.

Możemy nie tylko wywiercić studnię głębinową, której głębokość może sięgać nawet 200 m, dla porównania. Co więcej, możemy również uzgodnić całą dokumentację, zainstalować sieci wewnętrzne i uporządkować ogród po wykonanych pracach.

Oznacza to, że robimy wszystko od A do Z i nie będziesz musiał tracić swojego cennego czasu na otwieranie drzwi biur lub szukanie innych wykonawców do wykonania dodatkowej pracy.  

Wystarczy jedna lub dwie wizyty naszego specjalisty na Twojej działce i w ciągu 1-2 dni masz studnię, z której słodka woda wypływa z głębin polskiej ziemi. Tak, to może być takie proste.

Gdzie szukać wody głębinowej

Po prostu skontaktuj się z nami i podaj lokalizację studni. Posiadamy duże doświadczenie i dostęp do geologicznej bazy danych, dzięki czemu możemy od razu oszacować wstępną głębokość, warunki geologiczne i cenę Państwa odwiertu. Nic Cię to nie będzie kosztować, ale będziesz w stanie dokładniej zaplanować budżet wydatków i harmonogram pracy, a co najważniejsze, będziesz znać wstępną głębokość odwiertu. 

PRZYGOTOWANIE DOKUMENTACJI

Jak w przypadku każdej poważniejszych prac budowlanych, wymagany jest projekt. Jeśli nie masz projektu studni, możemy wykonać prace projektowe. Trochę to potrwa, ale nie bój się – zawsze Ci pomożemy i wszystko załatwimy.

Wymagane dokumenty:

  1. Zdjęcie topograficzne (nie starsze niż rok) – Nasi partnerzy mogą wykonać zdjęcie topograficzne .
  2. Pismo gminne upoważniające do zaprojektowania/montażu studni – Możemy reprezentować Państwa na terenie gminy.
  3. Centrum ewidencji nieruchomości działka (i ewentualnie budynek)
  4. Plan terenu.
  5. Pozwolenie na budowę (jeśli już uzyskano).
wiercenie studni głębinowej Śląsk
wiercenie studni głębinowej Śląsk

JAK DŁUGO TRWAJĄ PRACE

  • Przygotowanie projektu studni trwa 1 tydzień.
  • Przetwarzanie dokumentów i pozwoleń na pracę w instytucjach państwowych może trwać do 1 miesiąca.
  • Prace wiertnicze – 1-2 dni (na czas trwania robót mogą mieć wpływ warunki geologiczne).
  • Doprowadzenie wody do sieci wewnętrznych i uporządkowanie środowiska zajmuje 1-2 dni .

WAŻNE: ściśle trzymamy się harmonogramu i wykonujemy prace na czas. Warto też wiedzieć, że zimą możemy wiercić studnie, o ile temperatura na zewnątrz nie jest niższa niż -5 stopni Celsjusza.

DBAMY O TWOJE ŚRODOWISKO

Podchodzimy odpowiedzialnie do środowiska naszych klientów, dlatego podejmujemy wszelkie środki ostrożności, aby zminimalizować szkody i utrzymać istniejący porządek. Możemy osłonić dostęp do studni specjalnymi osłonami, które ochronią Twoje środowisko życia. Możemy również załadować maszynę dźwigiem, jeśli nie ma dostępu. Na życzenie klienta możemy zdemontować i zmontować ogrodzenie lub zdjąć i ponownie ułożyć bloczki, jeśli przeszkadza to w wykonaniu zaplanowanych prac.

Rodzaje studni

Istnieje kilka rodzajów studni: bezciśnieniowe lub niskociśnieniowe (wiercone w górnych warstwach wodonośnych) oraz ciśnieniowe lub artezyjskie.

Studnie bezciśnieniowe (zwykle do 30 m głębokości) są zaprojektowane z myślą o małych potrzebach gospodarstw domowych.

Studnie ciśnieniowe (artezyjskie) mogą mieć głębokość do kilkuset metrów. Docierają do wód głębokich, które są znacznie czystsze od wód gruntowych, a ich jakość jest niemal niezależna od czynników zewnętrznych. Ponieważ wodę chroni przed zanieczyszczeniem gruba warstwa gleby. Jeszcze lepsza sytuacja ma miejsce, gdy na górze znajduje się zbiornik na wodę, który powoli filtruje i zatrzymuje wodę gruntową. Dobrze wyposażona studnia artezyjska może przetrwać nawet 50 lat. 

Główne części studni

  • Akceptacja wody. Filtr zwykle montowany w tej części jest zabezpieczeniem, które zapobiega przedostawaniu się piasku i żwiru do studni, ale jest doskonale przepuszczalny dla wody (istnieją dwa rodzaje filtrów – szczelinowy i siatkowy). Filtry szczelinowe umożliwiają dwukrotny przepływ wody i zwiększają żywotność studni w porównaniu z filtrami siatkowymi.
  • Rurka superfiltra, do której przymocowany jest filtr. Woda pompowana przez tę rurę unosi się do góry.
  • Osadnik, w którym osadzają się różne cząstki.
  • Zaprawę glinianą najczęściej stosuje się podczas wiercenia w celu wzmocnienia ścian otworu wiertniczego.
  • Kolumnę filtracyjną napełnić frakcjonowanym żwirem 2-3 mm. Zapobiega przedostawaniu się cząstek piasku do studni lub zatykaniu filtra.
  • Po wykonaniu odwiertu pompowanie odbywa się w okresie 2 dni i wyznaczane są główne parametry hydrodynamiczne odwiertu: poziomy statyczne i dynamiczne, natężenie przepływu oraz pobierane są próbki wody do analizy chemicznej wody.

Rury z polichlorku winylu (PCW)

Używamy tylko rur do studni wodnych. Rury PVC, które służą do zabezpieczania ścian odwiertów, kolumn ochronnych i filtrów, zapewniają czystą i przyjazną dla środowiska wodę, ponieważ nie są do niej dodawane dodatkowe żelazo. Rury te są odporne na korozję, lekkie i łatwe w obróbce, ale wystarczająco mocne i trwałe. Klasy ciśnienia PN10 stosowane są do głębokości 100 m, klasy ciśnienia PN16 od głębokości 100 m do 150 m oraz klasy ciśnienia PN25 od głębokości 150 m.

Oceń Nas