W Wielkiej Brytanii pracuje wielu Polaków, rynek pracy w Królestwie pozostaje jednym z najatrakcyjniejszych w Europie. Jeśli szukasz pracy w Anglii, masz spore szanse na znalezienie stosunkowo łatwej pracy. Oferta jest bogata również pod względem liczby dostępnych miejsc pracy, ale także na terenach, na których występuje niedobór siły roboczej.

Nauka języka angielskiego dla osób pracujących w Anglii:

LektorPersonalny.pl – Zdalna nauka języka angielskiego

Adres Korespondencyjny

Lektor Personalny
Ul. Wiejska 2
44-187 Czarków

WWW: https://www.lektorpersonalny.pl/kontakt/

tel: 792-874-363

  • angielski dla sekretarek
  • angielski dla lekarzy
  • angielski dla pielęgniarek
  • angielski dla informatyków
  • angielski dla budowlańców
  • angielski dla pracowników
  • angielski dla biznesmenów
  • angielski dla księgowych
  • angielski dla opiekunek
  • angielski dla opiekunów

Ponadto brytyjscy pracodawcy są dość elastyczni, więc praca w niepełnym wymiarze godzin lub sezonowa jest najtańsza, nawet jeśli nie znasz angielskiego.

Jeśli szukasz pracy lub już ją znalazłeś, powinieneś również rozważyć otwarcie konta bankowego, aby odebrać wynagrodzenie i dokonać płatności, a także ewentualnie wysłać pieniądze do kraju. Konto Wise Without Borders to alternatywa warta rozważenia z co najmniej dwóch powodów: możesz płacić w 5 walutach i wykonywać przelewy niemal w dowolnym miejscu na świecie, przeliczając pieniądze po średnim kursie i płacąc znacznie niższe opłaty niż w przypadku klasyczne usługi. 

Jak znaleźć pracę w Anglii

Najpopularniejszym sposobem znalezienia pracy w Anglii są wyspecjalizowane strony, zarówno w Polsce, jak i lokalnie na portalach angielskich.

Poniżej znajdziesz wymienione strony z ofertami pracy, na których możesz rozpocząć wyszukiwanie.

Ponadto publikacje takie jak The Telegraph czy The Guardian zawierają dedykowane sekcje dotyczące dostępnych ofert pracy, a także wiele artykułów z przydatnymi wskazówkami na temat zatrudniania w Anglii.

Jeśli szukasz pracy w Anglii, możesz również zwrócić się do agencji rekrutacyjnej. Większość z nich specjalizuje się w dziedzinach, dzięki czemu możesz znacznie skrócić czas znalezienia pracy. Na stronie internetowej Konfederacji Rekrutacji i Zatrudnienia znajdziesz listę agencji rekrutacyjnych według dziedzin działalności.

Innym sposobem na znalezienie pracy w Anglii byłoby skontaktowanie się z członkami rodziny lub znajomymi, którzy już tu pracują i mają konkretne informacje o zapotrzebowaniu na rynku pracy.

Po zidentyfikowaniu jednej lub więcej ofert pracy, starannie przygotuj swoje CV i list motywacyjny. Styl brytyjski wymaga CV, które nie przekracza 2 stron A4, jest jasne, zwięzłe, dobrze ustrukturyzowane i bez błędów ortograficznych i gramatycznych.

Te same kary dotyczą listu intencyjnego, który nie może przekraczać jednej strony. Postaraj się podkreślić posiadane umiejętności i doświadczenie związane z pracą, o którą się ubiegasz. Kilka przykładów listów intencyjnych można przeczytać na stronie The Guardian .

Gdzie można znaleźć najwięcej ofert pracy w Wielkiej Brytanii?

Większość ofert pracy w Wielkiej Brytanii jest dostępnych w Londynie, gdzie można znaleźć 10 razy więcej pracy niż w jakimkolwiek innym regionie w Wielkiej Brytanii oraz w regionie południowo-wschodnim. Ale to nie jedyne kryterium przy poszukiwaniu pracy w Wielkiej Brytanii. Musisz także wziąć pod uwagę obszary działalności. Na przykład w Londynie i na południowym zachodzie jest wiele stanowisk finansowych, ale jeśli szukasz pracy jako pielęgniarka, pracownik socjalny lub inżynier mechanik, powinieneś poszukać w regionie północno-zachodnim, gdzie jest więcej ofert. Podobnie, jeśli jesteś spawaczem, znajdziesz pracę szybciej w Północnej i Walii niż w innych obszarach, według theundercoverrecruiter.com .

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli jesteś inżynierem wszelkiego rodzaju, architektem, analitykiem, projektantem lub programistą, lekarzem, specjalistą ds. środowiska, nauką lub nauczycielem języka (innego niż angielski), szefem kuchni, muzykiem lub szefem kuchni, będzie to dla ciebie bardzo łatwe. znaleźć dobrze płatną pracę w Wielkiej Brytanii. Według expatica.com znajdziesz również wiele miejsc pracy w branży detalicznej i hotelarskiej .

Jeśli jesteś zatrudniony jako specjalista / profesjonalista, musisz pamiętać, że musisz zrównać swoje studia. Możesz skontaktować się z Narodową Agencją Uznawania Międzynarodowych Kwalifikacji ( NARIC ) i sprawdzić, czy Twój zawód jest uznawany w Wielkiej Brytanii.

Oferty pracy dla osób nie mówiących po angielsku

Jeśli chcesz pracować w Anglii, najlepiej znać angielski. Co więcej, jeśli znasz inny język obcy, to jeszcze lepiej. Jeśli Twój angielski nie jest zbyt dobry, możesz rozważyć wzięcie udziału w kursach, aby mieć dostęp do większej listy ofert pracy.

Istnieją jednak również obszary działalności i pracy, które można wykonywać bez znajomości języka angielskiego. Są to głównie prace w niepełnym wymiarze godzin lub sezonowe w obszarach takich jak budownictwo, rolnictwo czy sprzątanie.

Portale internetowe, na których znajdziesz najwięcej ofert pracy w Anglii jako Polak

Zaletą poszukiwania pracy online jest to, że oprócz tego, że możesz aplikować o więcej miejsc pracy w krótkim czasie, możesz również znaleźć potencjalnych pracodawców.

Jeśli chcesz rozpocząć wyszukiwanie na stronach w Polsce, dobrym punktem wyjścia jest EURES , Europejski Portal Mobilności Zawodowej, zarządzany przez Komisję Europejską.

Aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedniej pracy w Anglii, możesz również wejść na brytyjskie strony internetowe, które mają znacznie więcej ogłoszeń.

Najpopularniejszymi są dedykowana strona rządu brytyjskiego oraz Biblioteka CV , na której znajduje się ponad 200 000 ogłoszeń. Inne ogólne strony, na których możesz szukać pracy w Anglii to Adecco, Adzuna, Careerbuilder, Everyjobsite, Fish4, Gumtree, Indeed, Jobsite, Monster, Reed, Totaljobs, Trovit.

Jeśli kierujesz reklamy na określone obszary działalności, najlepiej udaj się do wyspecjalizowanych witryn.

Careworx – opiekunowie, pracownicy socjalni, pielęgniarki i menedżerowie, Caterer – branża hotelarska, restauracja, hotele, bary, catering, Tygodnik komputerowy – IT, Justengineers – inżynierowie, NHSjobs – praca w Narodowym Systemie Zdrowia, od lekarzy i pielęgniarek, po dla administracji i sprzątanie, według expatica.com .

Praca w Anglii bez prowizji

Jeśli szukasz pracy w Anglii na stronach polskich, zauważysz, że większość ogłoszeń zawiera informację „bez prowizji”. Mimo to upewnij się, że tak naprawdę nie musisz płacić żadnej prowizji, a co najważniejsze, upewnij się, że agencja rekrutacyjna jest poważna. Niektóre z rzeczy, które możesz sprawdzić, to na przykład, czy mają witrynę internetową i adres e-mail z nazwą firmy, a nie publiczny w Yahoo lub Gmailu.

Praca w Anglii dla pracowników niewykwalifikowanych

Jak wszędzie w Europie i w Wielkiej Brytanii najbardziej i łatwo dostępne, ale też najlepiej płatne są miejsca pracy dla profesjonalistów, od kierowców, elektryków, mechaników, po lekarzy, informatyków, inżynierów czy księgowych.

Istnieje jednak również wiele miejsc pracy dla pracowników niewykwalifikowanych, w takich dziedzinach jak budownictwo, rolnictwo czy sprzątanie, a także w różnych fabrykach, magazynach, hotelach czy myjniach samochodowych.

Przeprowadzka do Anglii – wszystko, co musisz wiedzieć

Jeśli przeprowadzasz się do Anglii do pracy, prawdopodobnie już wiesz, że życie jest dość drogie, zwłaszcza w Londynie i na południu. Dlatego obliczenie budżetu i określenie jak największej liczby sposobów oszczędzania są mile widziane.

Przeciętny czynsz w Londynie za studio wynosi 1200-1600 funtów. W skali kraju średnia cena za to samo mieszkanie wynosi 712 GBP.

Wynajem domu w Wielkiej Brytanii jest dość prosty, ponieważ istnieje wiele witryn ogłoszeniowych, a większość z nich jest umeblowana, co oznacza, że ​​nie musisz przynosić wielu rzeczy z domu. A nawet jeśli chcesz to zrobić, jest wiele firm specjalizujących się w przeprowadzkach, do których możesz się zwrócić.

A media w Wielkiej Brytanii są dość drogie. Podobnie jak transport.

Koszt jedzenia sięga 60 funtów tygodniowo dla dwóch osób, ale według expatica.com może spaść do 45-50 funtów .

signage 2653 1280 Praca w Anglii: Gdzie znaleźć najlepsze oferty
Nauka języka angielskiego dla pracowników

Konto bankowe w Anglii? Wypróbuj Wise – tanią i przejrzystą alternatywę

Kiedy przeprowadzasz się do pracy w Wielkiej Brytanii, musisz zrobić dwie rzeczy. Po pierwsze, jak najszybciej złóż wniosek o numer ubezpieczenia społecznego, aby mieć prawo do emerytury państwowej, zasiłku dla bezrobotnych, zwolnienia chorobowego lub zasiłku wychowawczego.

Następnie musisz otworzyć konto bankowe, aby móc dokonywać płatności i przelewać pieniądze z jednego kraju do drugiego. A ponieważ zwykle zajmuje to trochę czasu i proces, dlaczego nie zrobić tego przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii?

Zwłaszcza, że ​​możesz wybrać szybką i sprytną opcję, taką jak konto Wise bez granic . Do otwarcia takiego konta wystarczy tylko ważny adres e-mail. Następnie na tym koncie możesz zbierać pieniądze w 5 walutach: funtach, euro, dolarach amerykańskich, dolarach australijskich i dolarach nowozelandzkich.

Dodatkowo na tym koncie możesz przechowywać swoje pieniądze w ponad 40 walutach, a jeśli chcesz wysłać pieniądze do domu, możesz je przewalutować po średnim kursie , czyli po najkorzystniejszym kursie. Co więcej, jeśli chcesz dokonywać międzynarodowych przelewów pieniężnych, opłaty są nawet 8 razy niższe w porównaniu z bankami .

Przeprowadzka do obcego kraju, a zwłaszcza do Wielkiej Brytanii, wiąże się z kosztami początkowymi wystarczająco wysokimi, aby chcieć zidentyfikować i wykorzystać każdą okazję, aby zaoszczędzić jak najwięcej. Istnieje wiele opcji w zakresie czynszu, mediów czy transportu, ale także instrumentów finansowych. Wystarczy je trochę przeanalizować i dokonać właściwego dla siebie wyboru.

Oceń Nas