Skontaktuj się z policją lub prywatnym detektywem , gdy tylko będziesz mieć powód do zmartwień. Nie musisz czekać przez obowiązkowy okres czasu na zgłoszenie zaginięcia osoby. Im szybciej poinformujesz policję o zaginięciu ukochanej osoby, tym szybciej będziesz mógł rozpocząć poszukiwania. Udaj się do lokalnego komisariatu policji, aby złożyć zawiadomienie.

Przekaż policji wszelkie informacje o zaginionej osobie. Aby wypełnić zgłoszenie dotyczące osób zaginionych, musisz podać szczegółowe informacje o cechach fizycznych osoby i ostatniej znanej lokalizacji. Poniższe informacje zostały przygotowane, kiedy udajesz się na komisariat policji w celu złożenia zawiadomienia:

 • Trzy zaktualizowane zdjęcia osoby
 • Lista pseudonimów, pod którymi dana osoba jest znana.
 • Opis fizyczny, w tym wzrost, waga, wiek, kolor włosów, kolor oczu, budowa ciała itp.
 • Opis ubrania i butów, które osoba miała na sobie, gdy widziała go po raz ostatni.
 • Wymień rzeczy, które dana osoba mogłaby ze sobą nosić, takie jak biżuteria, okulary, soczewki kontaktowe, akcesoria, portfel, torebka, dowody osobiste itp.
 • Lista blizn, tatuaży i innych cech identyfikacyjnych
 • Lista leków, które dana osoba zwykle przyjmuje, a także jej alergie lub wszelkiego rodzaju niepełnosprawność lub choroby.
 • Lista krewnych lub przyjaciół zaginionej osoby wraz z ich danymi kontaktowymi
 • Lista miejsc, w których zwykle bywa.
 • Opis samochodu lub innego środka transportu danej osoby (np. roweru), jeśli dotyczy.
 • Opis sytuacji środowiskowej otaczającej zaginięcie osoby.

Prowadź rejestr poszukiwania. Upewnij się, że otrzymałeś numer zgłoszenia zaginięcia osoby. Zapisz nazwisko osoby odpowiedzialnej za Twoją sprawę i skontaktuj się z nią w razie potrzeby.

Skontaktuj się z organizacją osoby zaginionej w swoim kraju. W niektórych krajach organizacje te umożliwiają przesyłanie informacji o zaginionej osobie, aby mogła je wykorzystać policja oraz inne agencje detektywistyczne i osoby prywatne.

Zarejestruj sprawę w innych bazach danych osób zaginionych lub przejrzyj istniejące rekordy. Możesz skorzystać z innych baz danych, które mają pomóc w odnalezieniu zaginionych osób, z których wiele jest nastawionych na określone cechy. Rozważ dodatkową rejestrację swojej sprawy, aby uzyskać dostęp do bezpłatnych usług i zasobów, które pomogą Ci znaleźć zaginioną osobę. W Meksyku Meksykańskie Stowarzyszenie Dzieci Skradzionych i Zaginionych specjalizuje się w świadczeniu usług rodzinom, których dzieci zaginęły.

Skontaktuj się z przyjaciółmi i znajomymi tej osoby. Zadzwoń do ludzi, którzy są częścią życia zaginionej osoby i zapytaj ich, kiedy byli ostatnio widziani. Sprawdź, czy wiedzą coś o tym, gdzie jesteś. Oprócz przyjaciół, rodziny, sąsiadów i kolegów z klasy zadzwoń do każdego, kto miał regularny kontakt z zaginiętą osobą, na przykład nauczycieli, lekarzy, dentystów, kierowców autobusów, współpracowników i sąsiadów.

Idź do szpitali i porozmawiaj z koronerami w okolicy. Jeśli zaginiona osoba miała wypadek, może przebywać w lokalnym szpitalu i nie może się komunikować z jakiegokolwiek powodu. Jeśli miała tragiczny wypadek, możesz odnaleźć zaginiętą osobę przy pomocy koronera lub lekarza sądowego.

Jak znaleźć zaginioną osobę
Jak znaleźć zaginioną osobę

Skontaktuj się z lokalnym aresztem. Jeśli zaginiona osoba miała problem z prawem, co doprowadziło do aresztowania, może przebywać w miejscowym areszcie. Poproś policję, aby sprawdziła, czy zaginiona osoba jest uwięziona.

Sprawdź serwisy społecznościowe. Jest to bardzo przydatna metoda uzyskania informacji o dniach przed zniknięciem danej osoby. Sprawdź swoje konta na Facebooku, Twitterze, Instagramie i innych. Sprawdź, czy ostatnia aktywność sugeruje wskazówkę. Sprawdź także konta znajomych osoby zaginionej. Wydrukuj swoją pocztę i wszelkie działania, które mogą prowadzić do miejsca, w którym się znajduje. Zgłaszaj wszelkie działania, które mogą być wskazówką dla osoby prowadzącej sprawę na wydziale policji lub w lokalnej agencji detektywistycznej.

Naklej ulotki ze zdjęciem i opisem zaginionej osoby. W wielu przypadkach zaginiona osoba widzi te ulotki i postanawia wrócić do domu. Ulotki mogą również powiadamiać znajomych i sąsiadów, którzy mogą mieć informacje o lokalizacji. Umieszczaj ulotki w okolicy, w której mieszka zaginięta osoba, a także w miejscach, które często odwiedzają. Wklej broszury w ważnych miejscach: stacje benzynowe, sklepy spożywcze, urzędy pocztowe, banki, apteki, lokalne biblioteki, kościoły, szpitale, schroniska dla bezdomnych, parki i górskie szlaki. To są doskonałe miejsca do tego. Pamiętaj, aby dołączyć aktualne, wyraźne zdjęcie zaginionej osoby. Obejmuje to wiek osoby, opis fizyczny i datę zniknięcia. Zawiera również informacje kontaktowe.

Poproś ludzi o rozpowszechnianie informacji. Wyślij e-mail ze zdjęciem zaginionej osoby z prośbą o przesłanie. Opublikuj zdjęcie i opis zaginionej osoby na swoich stronach w mediach społecznościowych i poproś innych o udostępnienie. Im więcej osób wie, że szukasz zaginionej osoby, tym większe szanse na jej odnalezienie.

Zaalarmuj lokalne media. Włączenie mediów to kolejny ważny sposób na przekazanie informacji, że szukasz tej osoby. Może zobaczyć reklamę i zdecydować się na powrót do domu. Będą inne osoby, które będą szukać tej osoby. Jeśli uwzględnisz media, lokalna policja może poświęcić większą ilość środków na rozwiązanie sprawy. Prześlij zdjęcia i filmy osoby zaginionej do lokalnych stacji telewizyjnych. Zadzwoń do lokalnych gazet i poproś je o napisanie artykułu o zaginionej osobie. Prześlij ogłoszenie w tygodniku. Przesyłaj informacje do lokalnych blogów i stron internetowych.

Rozważ zatrudnienie prywatnego detektywa. Prywatny detektyw, w przeciwieństwie do policji, spędzi w Twoim domu jak najwięcej czasu. Jeśli masz pieniądze, wynajęcie prywatnego detektywa jest dobrym sposobem na kontynuowanie poszukiwań i śledzenia osób, gdy policja działa opieszale. Znajdź informacje o prywatnych detektywach w Twojej okolicy i współpracuj z jednym z nich, aby znaleźć zaginioną osobę.

MODUS Biuro Detektywistyczne

Piotr Iskierka i Jacek Płonka spółka cywilna

Oceń Nas