Przewodnik podstawie przepisów obowiązujących w USA.

Praca detektywa, czasami nazywanego śledczym, zazwyczaj wiąże się z pracą w agencji ścigania prawa. Detektywi są wzywani w specyficznych sytuacjach, gdzie zbierają dowody i analizują fakty w sprawach kryminalnych. Do ich obowiązków zazwyczaj należy przesłuchiwanie świadków i podejrzanych, badanie dokumentów związanych ze sprawą, obserwowanie potencjalnych podejrzanych i uczestniczenie w aresztowaniach.

Jak zostać detektywem policyjnym

Detektywi i śledczy pracują na pełny etat, często z możliwością nadgodzin. Zmiany w weekendy i nocy są powszechne dla tych, którzy nie mają starszeństwa w służbach policyjnych. Praca ta niesie ze sobą duże osobiste zadowolenie z zaspokajania potrzeb publicznych w zakresie ochrony i sprawiedliwości, ale także niesie ze sobą wyższe niż przeciętne ryzyko konfrontacji z przestępcami, osobistych obrażeń, a nawet śmierci.

Czy musisz być policjantem, zanim zostaniesz detektywem?

Jedynym sposobem na zostanie detektywem policyjnym jest praca jako policjant, zdanie testu i zdobycie awansu na detektywa przez departament. Jeśli chcesz podjąć karierę detektywa bez przechodzenia przez akademię policyjną i pracy jako policjant, możesz zostać prywatnym detektywem.

Jakie kwalifikacje musisz mieć, aby zostać detektywem?

Wymagane jest ukończenie szkoły średniej, aby pracować jako detektyw. W niektórych przypadkach może być wymagane posiadanie licencjatu z zakresu kryminalistyki lub egzekwowania prawa. Doświadczenie w egzekwowaniu prawa jest zazwyczaj wymagane, ale ilość zależy od pracodawcy.

Jak zostać detektywem lub śledczym kryminalnym?

Aby zostać detektywem, musisz najpierw ukończyć szkołę średnią. Następnie zdobyć stopień naukowy z kryminalistyki, socjologii lub pokrewnej dyscypliny (2-4 lata). Opcja 1: Dla przyszłych detektywów policyjnych: Zapisz się do akademii policyjnej i zdobądź doświadczenie śledcze (1-3 lata).

Jak zostać detektywem policyjnym

Istnieją cztery kroki, które możesz podjąć, aby zostać detektywem.

Krok 1: Zdobyć wykształcenie wyższe

Detektywi zazwyczaj rozpoczynają swoją karierę jako policjanci. Chociaż GED lub dyplom ukończenia szkoły średniej może być wszystkim, co jest wymagane do niektórych stanowisk policjanta, wiele agencji wymaga wykształcenia wyższego w dziedzinie kryminalistyki, egzekwowania prawa lub pokrewnej dziedzinie. Zarówno programy licencjackie, jak i magisterskie są dostępne dla aspirujących detektywów. Studenci mogą uczęszczać na kursy prawa karnego, kryminologii, relacji międzyludzkich, funkcji sądowniczej, nauk sądowych i procedury karnej.

Dobrym pomysłem jest również nauka języka obcego. Biuro Statystyki Pracy (BLS) wskazuje, że biegłość w języku obcym może być korzystna dla aspirujących detektywów, zwłaszcza w środowisku miejskim. Niektóre programy obejmują również staż, podczas którego student może zdobyć praktyczne doświadczenie w danej dziedzinie.

Krok 2: Ukończ Akademię Policyjną

Aby być uprawnionym do szkolenia jako policjant, osoba musi mieć co najmniej 21 lat i być obywatelem USA. Może ona również musieć przejść testy na obecność narkotyków i poligraf. Rekruci policyjni muszą ukończyć programy akademii policyjnej i często muszą zdać pisemne i fizyczne testy, zanim zaczną służyć jako policjanci. Indywidualne departamenty policyjne oraz agencje stanowe i federalne oferują te programy. Obejmują one mieszankę treningu fizycznego i nauki w klasie w takich dziedzinach jak szkolenie z broni palnej, samoobrona, kontrola ruchu drogowego i pierwsza pomoc. Absolwenci akademii policyjnej powinni mieć jasne zrozumienie prawa stanowego i lokalnego.

Krok 3: Rozwijaj umiejętności i kondycję fizyczną

Detektywi powinni utrzymywać doskonałe zdrowie fizyczne i psychiczne. Mogą to zrobić, angażując się w regularne ćwiczenia i treningi kondycyjne, które lepiej przygotowują ich do radzenia sobie z niebezpieczeństwem i stresem. Detektywi mogą utrzymać ostrą umysłowość, śledząc nowe techniki i technologie. Na przykład, studiowanie informatyki śledczej może być niezwykle przydatne ze względu na wzrost cyberprzestępczości.

Detektywi muszą być bardzo spostrzegawczy i obserwacyjni, aby dobrze wykonywać swoją pracę. Zdolność do skupienia uwagi na szczegółach jest bardzo ważną cechą detektywa. Osoby te powinny rozwijać te umiejętności podczas pracy, zwracając szczególną uwagę na miejsca zbrodni i wypadki, oraz ucząc się, jak uchwycić szczegóły w raportach.

Krok 4: Zdobywaj doświadczenie zawodowe

Detektywi zazwyczaj są wybierani spośród istniejących policjantów; dlatego aspirujący detektywi powinni wyrazić swoje zainteresowanie wyższym stanowiskiem, aby być brani pod uwagę przy awansie. Wiele agencji wymaga od policjantów co najmniej trzech lat służby, zanim stają się uprawnieni do stanowisk detektywistycznych. Awans w ramach agencji zazwyczaj opiera się na pozycji osoby na liście awansów, wynikach egzaminów agencji i ocenie jej pracy jako policjanta. Według BLS, wzrost w tej dziedzinie ma pozostać na tym samym poziomie w nadchodzących latach, ale ci z większym doświadczeniem i szkoleniem wojskowym prawdopodobnie będą mieli lepsze perspektywy zawodowe.

Jak zostać detektywem w dziale zabójstw

Spełnij wymagania edukacyjne. Jeśli chcesz zostać detektywem, posiadanie dyplomu szkoły średniej lub GED jest minimalnym wymogiem dla obu typów. Ale jeśli zdobędziesz wyższe wykształcenie i ukończysz studia z tytułem licencjata, a nawet magistra w dziedzinie związanej z pracą policji, takiej jak kryminalistyka, prawo karne, kryminologia, relacje międzyludzkie, funkcja sądowa, nauki sądowe, nauki polityczne i procedura karna, staniesz się jeszcze bardziej atrakcyjnym kandydatem. Wiele agencji wymaga kursów na poziomie college’u lub stopnia naukowego.

Możesz nawet znaleźć program studiów, który obejmuje element stażu, który da Ci więcej doświadczenia z życia realnego.

Podczas kształcenia, zobacz, czy możesz nauczyć się użytecznego języka obcego dla swojej społeczności, takiego jak hiszpański. Znajomość języka obcego jest dużym atutem dla wielu miejskich departamentów i agencji federalnych, a to pomoże Ci stać się atrakcyjnym kandydatem, szczególnie jeśli mieszkasz w obszarze, gdzie często mówi się w drugim języku.

Zdobycie stopnia naukowego lub licencjatu zwiększa również prawdopodobieństwo wyższej pensji początkowej.

Musisz mieć co najmniej 21 lat. Jest to kolejne wymaganie w obu stanach, więc nie będziesz mógł zostać detektywem tuż po ukończeniu szkoły średniej. Podczas oczekiwania na osiągnięcie 21 roku życia, możesz skorzystać z odpowiedniego szkolenia lub zdobyć wyższe wykształcenie.

Musisz spełniać wymagania fizyczne. Kiedy składasz podanie o pracę detektywa, musisz zdać egzamin fizyczny, aby wykazać, że masz dobre wzrok, słuch, siłę i zręczność.

Musisz posiadać cechy niezbędne do bycia dobrym detektywem. Chociaż możesz pracować nad rozwojem tych cech w trakcie swojej kariery, rozpoczęcie z bazą cech, które czynią Cię idealnym do tej pracy, może zwiększyć Twoje szanse na sukces. Oto niektóre z cech, które są kluczowe dla sukcesu jako prywatny detektyw:

  • Zdolność do wielozadaniowości. Chociaż możesz skupiać się na jednym przypadku na raz, zawsze będziesz mieć wiele zadań i mnóstwo papierkowej roboty do wykonania w krótkim czasie, więc musisz być w stanie żonglować różnymi zadaniami na raz.
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne. Jeśli chcesz jak najlepiej prowadzić śledztwo, musisz być w stanie rozmawiać z ludźmi w sposób uspokajający, ale stanowczy, aby zapewnić, że uzyskasz jak najwięcej informacji.
  • Silne umiejętności pisarskie. Bycie detektywem nie polega tylko na wychodzeniu w teren, prowadzeniu pościgów z dużą prędkością i podążaniu za ekscytującymi wskazówkami. Będzie wiele pisania, a ty musisz wiedzieć, jak najlepiej wyrazić szczegóły o incydencie za pomocą zwięzłego, przystępnego pisania.
  • Cierpliwość. Jeśli chcesz być dobrym detektywem, nie możesz obsesyjnie dążyć do natychmiastowego rozwiązania sprawy; może to zająć miesiące, a nawet lata, aby podążać za wskazówką, a wiele Twojej pracy detektywistycznej doprowadzi do ślepych zaułków.
  • Spostrzegawczość. Musisz rozwinąć zdolność do zauważania wszystkich szczegółów miejsca zbrodni i myślenia o informacjach w oryginalny sposób, który może przybliżyć Cię do znalezienia rozwiązania.
Oceń Nas